BİTKİLERİN GELİŞİMİNİ HIZLANDIRAN TEKOG ÇİÇEK COŞTURAN

18 Nisan 2020 Cumartesi

Evinde, balkonunda, bahçesinde çiçek büyütenler bilirler ki çiçeklerin gelişmesi için su ve güneş ışığından başka şeylere de ihtiyaç duyulur. Özellikle, bitki gelişimi için çiçek coşturan sıkça tercih edilir. Ancak bu tarz tarımsal ilaçların içinde bulunan kimyasal karışımlar bitkinin yapısına zarar verebilir. Ayrıca yanlış tekniklerle uygulanan çiçek coşturan yarardan çok zarar verir, bitkinin yapısını bozar.

Çiçek coşturan, bitkilerin ihtiyacı olan besin takviyesini sağlayan kimyasal bir gübredir. Çiçek coşturan sayesinde bitkiler kolayca azot, demir, magnezyum, potasyum, fosfor gibi vitamin ve mineralleri alır.

TEKOG Organik Gübre

Organik gübre, bünyesinde bitki besin maddelerini organik bileşikler halinde bulundurur. İçinde kimyasal hiçbir madde yer almaz. Aksine içinde yer alanlar sayesinde toprağı ve bitkiyi güçlendirir. Toprağı zararlı kimyasallardan temizler. Böylece toprak daha verimli hale gelir. Su ve oksijeni tutan besin maddelerini içine çeken en önemli etken organik maddelerdir. Hatalı uygulamalar sonucu bu organik maddeler kaybolur. TEKOG organik gübre sayesinde kaybolan doğal dengeyi yeniden kurmak mümkündür.

Organik maddeler toprağın bünyesini hafifletir.

Bitkiler topraktan gerekli besin maddelerini alarak büyürler. Fakat topraktaki besinler bir süre sonra yeterli gelmemeye başlar. Bitkilerin ihtiyacı olan besinleri gübreleme yöntemiyle geri kazanmak ise imkansız değil.

TEKOG çiçek coşturan balkon ve saksı çiçeklerinizin gelişimini hızlandırır. Balkon saksı çiçekleri ve diğer tüm mini bahçelerde yetiştirilen meyve sebze gibi bütün bitkiler için üretilmiştir. Ve kullanımı kolaydır.

Bitkisel menşeli sıvı organik gübre TEKOG çiçek coşturan herhangi bir karışım gerektirmez. Kullanıma hazır preparatlı sprey şeklinde raflarda yer alır.

Çiçeklerin hastalıklara karşı direncini arttırır. Kök gelişimi artacağı için toprağa daha sağlam tutunur.

Çiçek Coşturan Nasıl Kullanılır ?

Tamamen organik olan TEKOG çiçek coşturanın kullanımı kolaydır. Kullanmadan önce şişeyi hafifçe çalkalamak gerekir. Çiçeklerinizin veya her türlü meyve sebze saksı bitkilerinizin köklerine ve yapraklarına püskürtmek yeterlidir. 1 hafta veya 10 gün ara ile uygulanmak yeterlidir. Tavsiye edilen uygulama saatleri de sabah veya akşam havanın serin olduğu saatlerdir.

Ürün güneş ışığından saklanmalıdır. Gübreleme esnasında muhakkak maske ve eldiven kullanılmalı, göz temasından kaçınılmalı, doz oranına dikkat edilmelidir.